14 czerwca 2024

Polska przygotowuje się na najdłuższy hotelowy obiekt w kraju

W Szczyrku rozpoczęto przebudowę ośrodka wypoczynkowego, który ma stać się najdłuższym hotelem w Polsce. Mercure Szczyrk Resort, o planowanym otwarciu w drugim kwartale 2024 roku, nabiera kształtu na wysokości 660 m n.p.m.

To nie tylko powstanie nowego obiektu, ale również odnowienie dawnego ośrodka z czasów PRL. Firma Accor, właściciel marki Mercure, podkreśla, że prace koncentrują się na odtworzeniu i rozbudowie hotelu „Orle Gniazdo” z lat 70., który popadał w coraz gorszy stan.

Jacek Stasikowski z Accor w Polsce zaznacza, że otwarcie planowane jest na maj lub czerwiec 2024 roku. Hotel będzie wyposażony w 450 pokoi, duże sale konferencyjne, a także siedem punktów gastronomicznych i aquapark. To ogromna inwestycja, która przechodzi przez proces przebudowy istniejącego obiektu.

Accor ma nadzieję na zainteresowanie nie tylko turystów, lecz także klientów biznesowych, zwłaszcza biorąc pod uwagę biznesowy charakter regionu. Obecność wielu firm i zakładów pracy wokół ma sprzyjać obiektowi, przyciągając różnorodną klientelę.

Hotel będzie nie tylko jednym z najwyżej położonych w kraju, lecz także najdłuższym w Polsce, o długości 330 metrów. Realizacja tego projektu odzwierciedla zaangażowanie inwestora w przywracanie życia i rozbudowę obiektu, który w przeszłości ulegał pogorszeniu.