23 maja 2024

Smartfony Google Pixel dostępne oficjalnie w Polsce i Czechach

Jednym z głównych zarzutów wobec Google w ostatnich latach była ograniczona dostępność globalna. Firma z Mountain View każdego roku stopniowo poszerza swoją obecność na nowych rynkach, z Europy będąc kluczowym regionem dla ekspansji marki Pixel.

Najnowszymi krajami, które uzyskały oficjalny dostęp do serii Google Pixel, są Polska i Czechy. Google Store otworzył oficjalne sklepy w tych krajach, oferując modele Pixel 8a, Pixel 8 i 8 Pro, które po raz pierwszy są dostępne do zamówienia w tych europejskich państwach. Wcześniej fani marki byli zmuszeni importować urządzenia Pixel, co oznaczało brak bezpośredniego wsparcia technicznego w przypadku problemów czy awarii sprzętu.

Strony wsparcia technicznego Google cicho dodały Czechy i Polskę do listy krajów, w których można nabyć najnowsze urządzenia. Sklep Google w regionie nie jest przepełniony produktami. Można tam znaleźć Pixel 8a, 8, 8 Pro oraz słuchawki Pixel Buds A-series, a także niektóre akcesoria, takie jak ładowarka Google 30W, kable USB-C do USB-C, oficjalne etui na smartfony oraz niewielki wybór akcesoriów firm trzecich, w tym folie ochronne i obudowy. Niestety, nie ma miejsca na tablet Pixel ani inne urządzenia do inteligentnego domu w tych regionach.

Jest to pierwsza tak duża ekspansja linii Pixel od czasu wprowadzenia modelu Pixel 8, kiedy to Portugalia i Austria były pierwszymi krajami, które mogły nabyć smartfony Pixel bezpośrednio ze sklepu Google w każdym z tych krajów. Dodając Polskę do listy oficjalnych regionów, smartfony Google Pixel są teraz dostępne w 23 krajach, co stanowi znaczny wzrost, nawet w porównaniu z serią Pixel 7, która była dostępna tylko w 17 krajach.